Віншуем пераможцаў абласной выстаўкі-конкурсу дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва “Велікодны падарунак”

Падведзены вынікі абласной выстаўкі-конкурсу дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва “Велікодны падарунак”.

У намінацыі:

“Лепшая калекцыя велікодных яек”

Лаўрэат І ступені – Марына Савіцкая

Аддзел рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУ “Лідскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”;

Лаўрэат ІІ ступені – Вольга Сліж

ДУК “Мастоўскі раённы цэнтр рамёстваў”;

Лаўрэат ІІІ ступені – Кацярына Сіневіч

Раённы цэнтр рамёстваў ДУК “Навагрудскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”;

 

 “Лепшая калекцыя велікодных паштовак”

Лаўрэат І ступені – Галіна Мялько

Аддзел рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК “Воранаўскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”;

Лаўрэат ІІ ступені – Марына Ярэмчык і Алена Сідзякіна

Народнае аматарскае аб’яднанне майстроў народнай творчасці і мастакоў “Гарадзенскі каларыт” філіяла “Цэнтр рамёстваў “Спадчына” ДУ “Гродзенскі гарадскі цэнтр культуры”;

 

 “Лепшыя велікодныя кошыкі”

Лаўрэат І ступені – Ірына Фунт

Аддзел рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК “Свіслацкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”;

Лаўрэат ІІ ступені – Вера Чурэйна

Аддзел рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК “Іўеўскі цэнтр культуры і дасуга”;

Лаўрэат ІІІ ступені – Вольга Вайтовіч

ДУК “Мастоўскі раённы цэнтр рамёстваў”;

Лаўрэат ІІІ ступені – Вольга Юшкевіч

Раённы цэнтр рамёстваў ДУК “Навагрудскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”;

 

“Лепшае дэкаратыўнае пано, прысвечанае велікоднай тэматыцы”

Лаўрэат І ступені – Анастасія Зелянко

Аддзел рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК “Слонімскі раённы цэнтр культуры, народнай творчасці і рамёстваў”;

Лаўрэат ІІ ступені – Іна Шпак

Аддзел рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК “Свіслацкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”;

 

 “Лепшая калекцыя велікодных вербаў”

Лаўрэат І ступені – Дамініка Кавалёнак

Народнае аматарскае аб’яднанне майстроў народнай творчасці і мастакоў “Гарадзенскі каларыт” філіяла “Цэнтр рамёстваў “Спадчына” ДУ “Гродзенскі гарадскі цэнтр культуры”;

Лаўрэат ІІ ступені – Тамара Касьян

Аддзел рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК “Бераставіцкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”;

Лаўрэат ІІІ ступені – Ірына Шавельская

ДУК “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр”;

Лаўрэат ІІІ ступені – Алена Малышэва

Аддзел рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУ “Астравецкі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”;

 

 “За арыгінальнасць кампазіцыйнага і каляровага рашэння”

Аддзел рамёстваў і традыцыйнай культуры ДУК “Слонімскі раённы цэнтр культуры, народнай творчасці і рамёстваў”;

 

“За глыбіню вобразнага раскрыцця тэмы”

ДУК “Мастоўскі раённы цэнтр рамёстваў”;

 

“За пераемнасць народных традыцый”

Ларыса Касіцкая

ДУК “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр”;

 

“За крэатыўнае мастацкае мысленне”

Ларыса Ненартовіч

ДУА “Гезгалаўская сярэдняя школа”;

 

 “За паспяховае эксперыментаванне з прыродным матэрыялам”

Марына Гайдзель

Роскае аддзяленне ДУК “Ваўкавыскі раённы Цэнтр рамёстваў”