Вынікі абласнога агляду-конкурсу аматарскіх аб’яднанняў “Свет захапленняў”

 

Добрай традыцыяй на Гродзеншчыне стала правядзенне абласнога агляду-конкурсу аматарскіх аб’яднанняў “Свет захапленняў”. На суд журы былі прадстаўлены адкрытыя пасяджэнні 110 лепшых дзіцячых і дарослых аматарскіх аб’яднанняў розных накірункаў.

За развіццё аматарскага руху і паспяховы ўдзел у абласным аглядзе-конкурсе аматарскіх аб’яднанняў “Свет захапленняў” узнагароджаны:

у намінацыі “лепшы дарослы грамадска-культурны клуб”

Дыпломам І ступені

  • Клуб пажылых людзей “В кругу друзей” аддзела культуры і дасуга “Дварэцкі Дом культуры” ДУК “Дзятлаўскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”

Дыпломам ІІ ступені

  • Аматарскае аб’яднанне “Адкрытае сэрца” філіяла Скідзельскі цэнтр моладзі ДУК “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр”
  • Маладзёжны клуб крэатыўнай культуры “Свой выбор” ДУ “Палац культуры горада Ліды”
  • Клуб “Молодой специалист” ДУ “Карэліцкі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Клуб інтэлектуальных гульняў “Стальная крыса” ДУ “Палац культуры горада Ліды”
  • Аматарскае аб’яднанне “Сяльчанка” Грынкаўскага сектара культуры і дасуга ДУК “Свіслацкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Аматарскае аб’яднанне “Отдыхаем вместе” аддзела культуры і дасуга в.Гродзі ДУК “Ашмянскі раённы цэнтр культуры”
  • Клуб пажылых людзей “Нам года не беда” ДУ “Цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Дзятлаўскага раёна”

Дыпломам  ІІІ ступені

  • Клуб “Вдохновение” ДУК “Бераставіцкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Аматарскае аб’яднанне “Соседушки” Вараб’евіцкага сельскага Дома культуры – цэнтра тэатральнай творчасці ДУК “Навагрудскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Аматарскае аб’яднанне “Соседушки” Вялікасельскага сельскага філіяла-клуба ДУК “Свіслацкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Аматарскае аб’яднанне “Залатыя гады” аддзела па арганізацыі культурна-дасугавай дзейнасці жыхароў аг. Елка ДУК “Зэльвенскі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Клуб пажылых людзей “Горячие сердца” філіяла “Гудзевіцкі цэнтр дасуга і культуры” ДУ “Мастоўскі раённы цэнтр культуры”
  • Аматарскае аб’яднанне “Субяседніца” сектара культуры і дасуга “Першамайскі Дом культуры” ДУК “Шчучынскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Аматарскае аб’яднанне “Мир женщин” сектара культуры і дасуга “Залескі дом культуры” ДУК “Смаргонскі раённы цэнтр культуры”

у намінацыі “лепшы дзіцячы грамадска-культурны клуб”

 

Дыпломам І ступені

  • Дзіцячае аматарскае аб’яднанне мадэліравання адзення “Чараўніцы” аддзела культурна-масавай і асветнай работы аг. Ліпнішкі ДУК “Іўеўскі цэнтр культуры і вольнага часу”

Дыпломам ІІ ступені

  • Падлеткава-маладзёжнае аматарскае аб’яднанне Skill ДУ “Палац культуры горада Ліды”
  • Дзіцячае аматарскае аб’яднанне “Остров вдохновения” філіяла “Пагародзенскі цэнтр культуры і народнай творчасці” ДУК “Воранаўскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Аматарскае аб’яднанне “Зеркало” філіяла Скідзельскі гарадскі дом культуры ДУК “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр”

Дыпломам  ІІІ ступені

  • Дзіцячае аматарскае аб’яднанне “Отдыхай-ка” аддзела па арганізацыі культурна-дасугавай дзейнасці жыхароў аг.Елка ДУК “Зэльвенскі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Дзіцячы клуб займальнага і пазнавальнага дасуга “Верацейкі” філіяла “Вярэйкаўскі Дом культуры” ДУК “Ваўкавыскі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”

у намінацыі “лепшы дарослы клуб традыцыйнай народнай культуры”

 

Дыпломам І ступені

  • Народны клуб майстроў народнай творчасці “Каляровая альтанка” раённага цэнтра рамёстваў ДУК “Навагрудскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”

Дыпломам ІІ ступені

 

  • Аматарскае аб’яднанне “Ульяніца” філіяла “Ганчарскі Дом культуры” ДУ “Лідскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Народнае аматарскае аб’яднанне “Закрытыя твары” аддзела культуры і дасуга “Ярэміцкі Дом культуры” ДУ “Карэліцкі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”

Дыпломам  ІІІ ступені

  • Аматарскае аб’яднанне “Мастеровые” аддзела па арганізацыі культурна-дасугавай дзейнасці жыхароў аграгарадка Каралін ДУК “Зэльвенскі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • Аматарскае аб’яднанне “Карагод” аддзела культуры і вольнага часу “Сінькоўскі дом культуры” ДУК “Смаргонскі раённы цэнтр культуры”

у намінацыі “лепшы дзіцячы клуб традыцыйнай народнай культуры”

 Дыпломам І ступені

  • Узорнае аматарскае аб’яднанне “Кашалёўская скарбонка” аддзела па арганізацыі культурна-дасугавай дзейнасці жыхароў аг.Каралін ДУК “Зэльвенскі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”

Дыпломам  ІІ ступені

  • Дзіцячае аматарскае аб’яднанне “Крынічка” аддзела культуры і дасуга “Дэмбраўскі сельскі Дом фальклору” ДУК “Шчучынскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
  • дзіцячы клуб традыцыйнай народнай культуры “Фалькларынка” філіяла “Мацвееўскі Дом культуры” ДУК “Ваўкавыскі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”

Дыпломам  ІІІ ступені

  • Дзіцячае аматарскае аб’яднанне “Каласавічок” філіяла “Вялікашылавіцкі цэнтр культуры” ДУК “Слонімскі раённы цэнтр культуры, народнай творчасці і рамёстваў”

у намінацыі “лепшы клуб творчых асоб”

 Дыпломам І ступені

  • Народны клуб аматараў тэатра “Мудрость Плюс” ДУК “Навагрудскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”

Дыпломам ІІ ступені

  • Клуб аматараў тэатра “Драйв” філіяла Капцёўскі цэнтр культуры ДУК “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр”
  • Народны клуб творчай інтэлігенцыі “Грані” ДУК “Гродзенскі абласны метадычны цэнтр народнай творчасці”

у намінацыі “лепшы сямейна-бытавы клуб”

 Дыпломам І ступені

  • Народны сямейны клуб людзей сталага ўзросту “Печкі-лавачкі” філіяла “Ганчарскі Дом культуры” ДУ “Лідскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”

Дыпломам ІІ ступені

  • Клуб сям’і “Гименей” Уселюбскі сельскі Дом культуры ДУК “Навагрудскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”

Дыпломам ІІІ ступені

  • Клуб “Алеся” аддзела культуры і дасуга “Ярэміцкі Дом культуры” ДУ “Карэліцкі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”

Спецыяльнымі дыпломамі былі адзначаны:

  • За лепшую арганізацыю работы па падрыхтоўцы да абласнога агляду-конкурсу аматарскіх аб’яднанняў “Свет захапленняў” ДУК “Свіслацкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”;
  • За лепшую арганізацыю работы з моладдзю ДУ “Палац культуры горада Ліды”;
  • За лепшую арганізацыю работы з людзьмі з абмежаванымі магчымасцямі філіял Скідзельскі цэнтр моладзі ДУК “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр”

Агляд-конкурс завершаны. Віншуем пераможцаў!