Добрай традыцыяй на Гродзеншчыне стала правядзенне абласнога агляду-конкурсу аматарскіх аб’яднанняў “Свет захапленняў”. На суд журы былі прадстаўлены адкрытыя пасяджэнні 55 лепшых дзіцячых і моладзевых аматарскіх аб’яднанняў розных накірункаў.
За развіццё аматарскага руху і паспяховы ўдзел у абласным аглядзе-конкурсе аматарскіх аб’яднанняў “Свет захапленняў” узнагароджаны:
- у намінацыі “лепшы грамадска-культурны клуб”
Дыплом І ступені
- Народны клуб творчай інтэлігенцыі “Грані” ДУК “Гродзенскі абласны метадычны цэнтр народнай творчасці”
Дыплом ІІ ступені
- Дзіцячае аматарскае аб’яднанне “Забава” сельскага філіяла-клуба аг. Станцыя Ашмяны ДУК “Ашмянскі раённы цэнтр культуры”
Дыплом ІІІ ступені
- Дзіцячае аматарскае аб’яднанне — клуб выхаднога дня “Старшеклассник” і дзіцячы клуб “Весёлая тусовочка” філіяла “Гудзевіцкі цэнтр дасуга і культуры” ДУ “Мастоўскі раённы цэнтр культуры”
- у намінацыі “лепшы гісторыка-краязнаўчы клуб”
Дыплом І ступені
- Дзіцячае аб’яднанне па вывучэнню гісторыі роднага краю “Вытокі” і аматарскае аб’яднане традыцыйнай народнай культуры “Сустрэча” філіяла “Нацкі культурна-краязнаўчы цэнтр” ДУК “Воранаўскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
Дыплом ІІ ступені
- Дзіцячае аматаркае аб’яднанне “В чудесном тереме природы” аддзела культуры і дасуга “Сінькоўскі Дом культуры” ДУК “Смаргонскі раённы цэнтр культуры”
- Дыплом ІІІ ступені
- Дзіцячае аматарскае аб’яднанне “Юныя краязнаўцы” сельскага клуба аг. Лылойці “Лылойцінскі сельскі клуб” ДУК “Смаргонскі раённы цэнтр культуры”
- у намінацыі “лепшы клуб традыцыйнай народнай культуры”
Дыплом І ступені
- Узорнае аматарскае аб’яднанне “Кашалёўская скарбонка” аддзела па арганізацыі культурна-дасугавай дзейнасці жыхароў аграгарадка Каралін ДУК “Зэльвенскі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці”
Дыплом ІІ ступені
- Дзіцячае аматарскае аб’яднанне “Содружество” Ладзеніцкага сельскага Дома культуры ДУК “Навагрудскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
Дыплом ІІІ ступені
- Дзіцячы клуб народных традыцый “Крыніца” аддзела культуры і дасуга “Дварэцкі Дом культуры” ДУК “Дзятлаўскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
- у намінацыі “лепшы клуб для людзей з абмежаванымі магчымасцямі”
Дыплом І ступені
- Аматарскае аб’яднанне “Кропелька шчасця” ДУК “Слонімскі цэнтр культуры і адпачынку”
- Дыплом ІІ ступені
- Клуб маладых людзей з абмежаванымі магчымасцямі “Кантакт” ДУК “Іўеўскі цэнтр культуры і вольнага часу”
Дыплом ІІІ ступені
- Клуб “Вдохновение” ДУК “Бераставіцкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
- Аматарскае аб’яднанне для маладых інвалідаў “Открытые сердца” ДУК “Свіслацкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
- у намінацыі “лепшы сямейна-бытавы клуб”
Дыплом І ступені
- Клуб маладой сям’і “Сям’я.by”, дзіцячае аматарскае аб’яднанне “Кросны жыцця” філіяла “Больцішскі цэнтр культуры і дасуга” ДУК “Воранаўскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
Дыплом ІІ ступені
- Дзіцячае сямейна-бытавое аматарскае аб’яднанне “Знахарка” філіяла “Тракельскі цэнтр культуры і дасуга” ДУК “Воранаўскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
Спецыяльнымі дыпломамі былі адзначаны:
- “За лепшую арганізацыю работы з моладдзю” – Інтэлектуальны клуб “Ровесник” філіяла “Першамайскі Дом культуры” ДУ “Лідскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
- “За лепшую арганізацыю работы з людзьмі з абмежаванымі магчымасцямі” – Аматарскае аб’яднанне “Адкрытае сэрца” Скідзельскага цэнтра моладзі філіяла ДУК “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр”
- “За лепшае адлюстраванне тэмы народнага адзінства” – Літаратурны клуб “Катарсіс” установы адукацыі “Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт”
- “За крэатыўны падыход” – Дзіцячы клуб “Юный друг пограничника” філіяла па культурна-дасугавай дзейнасці аг. Макараўцы ДУК “Бераставіцкі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
- “За лепшы мастацкі ўзровень сцэнарнага матэрыялу” – Дзіцячае аматарскае аб’яднанне “Крынічка” Любчанскага гарадскога Дома культуры ДУК “Наварудскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці”
Агляд-конкурс завершаны. Віншуем пераможцаў!